AK Gençliğin Buluşma Noktası
Projelerimiz Tüm projelerimizi burada paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 10-17-2008, 23:44   #1
Kullanıcı Adı
ahmetermiş
Standart ÜRGE..ye ne dersiniz
ARGE.. den sonra partimizde başka bir birim daha oluşturalım,ÜRGE başkanlığı.
Üretim Geliştirme (ÜRGE)halkımızın ,çifçimizin ,sanayimizin üretimi geliştirme .konularında bilgılendirme,yol gösterme,yardımcı olma,vs. gibi konularda halkımızın hızmetıne sunabılırız.hem yeni bır imaj yaratmış oluruz.
medya da bu konuyu manşetlerine taşır,ve yeni bır heyacan yeni bır umut aşılamış oluruz.
tabii..bunu dahada genişletebılırız esnaf ve sanatkarlada ilgılı olabılır.yada siyaset üzerinede olabılır .siyaset üretmek gibi..

ahmetermiş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-18-2008, 02:18   #2
Kullanıcı Adı
ahmetermiş
ÜRGE..(üretim geliştirme)konusunda bı fıkrınız,yorumunuz yokmu?
Alt 10-20-2008, 22:37   #3
Kullanıcı Adı
ahmetermiş
gençler nerdesiniz hani yorumlarınız, katılımda bulunun fikir paylaşın,eleştiri yapın.

ve partimize daha iyi daha güzel daha nasıl katkı yaparızın telaşı içinde paylaşımda bulunun.

unutmayınızkii bu sitemizi parti üst duzey yetkililer takip ediyor... hadi bakalım..bekliyorum yorumlarınızı..

ÜRGE..?
Alt 10-20-2008, 22:40   #4
Kullanıcı Adı
Mu-Alim
Var var olmaz mı ÜRGE konusunda bir fikrimiz!

EKO Ampul önerinizden sonra ÜRGE öneriniz de kulağımı tırmalayan cinsten oldu...Üretim zaten geliştirilmeye çalışılıyor, bunun için gerekli birimler zaten mevcut; bunun için ayrı bir birime gereksinim yok.

Ama benim sizin samimiyetiniz konusunda ciddi endişelerim var...Bekleyip göreceğiz.
Mu-Alim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-20-2008, 22:56   #5
Kullanıcı Adı
ahmetermiş
Alıntı:
Mu-Alim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Var var olmaz mı ÜRGE konusunda bir fikrimiz!

EKO Ampul önerinizden sonra ÜRGE öneriniz de kulağımı tırmalayan cinsten oldu...Üretim zaten geliştirilmeye çalışılıyor, bunun için gerekli birimler zaten mevcut; bunun için ayrı bir birime gereksinim yok.

Ama benim sizin samimiyetiniz konusunda ciddi endişelerim var...Bekleyip göreceğiz.

LÜTFEN ,biraz saygılı konuşun ben kıme niye,nasıl samimi olcağımı sizden öğrenecek değilim..sen hangi partiden ve hangi ildensin..

benim fikrimi beğenmeyebilirsin ama proveke etmeğe çalışma,
Alt 10-20-2008, 23:02   #6
Kullanıcı Adı
Mu-Alim
Özür dilerim, saygısızlık mı ettim farkında olmadan?

Bu konunun parti ile şehir ile ne ilgisi var?

Sadece düşüncemi söyledim. Açtığın konularda yeterince samimi olmadığını düşünüyorum, bunu da dile getiriyorum. Ve son olarak da bunu zamanla göreceğiz diyorum. Siz yine bildiğiniz gibi devam edin, isteyen de istediği gibi cevaplasın konularınızı.

Eylemlerimi tek başıma gerçekleştiriyorum yani. (:
Mu-Alim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-21-2008, 00:10   #7
Kullanıcı Adı
mehmetakif24
güzel bir proje ancak üretime konulan kotanın ortadan kalkması lazım. çünkü kota varken nekadar desteklersen yol gösterirsen göster.
mehmetakif24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-22-2008, 00:35   #8
Kullanıcı Adı
ahmetermiş
Alıntı:
mehmetakif24 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
güzel bir proje ancak üretime konulan kotanın ortadan kalkması lazım. çünkü kota varken nekadar desteklersen yol gösterirsen göster.
çok güzel söylüyorsun ve doğru dersin mehmet,ma sen kota derken tarım ile alakalı kotadan bahsediyorsun..
eğer tarımdan bahsediyor isen ben sadece tarım olarak düşünmedim ÜRGE yi..siyasi üretim , teknoloji üretim ,sanayii , üretim ,politika üretme ,savunma sanayii ,yani bütün dallarda düşündüm..kalkınmak için..
neyın kalkınması..?partinin..,vatandaşın,ekomominin,sana yi,üniversite yani her alanda üretim,
mesela benim ve sizlerin şu anda yaptığı bile üretimdir.. ne üretiyoruz ?fikir üretiyoruz..ama daha kaliteli üretim için ÜRGE olmaını temenni ediyorum..
üretimi geliştirme..ÜRGE
Alt 10-26-2008, 00:07   #9
Kullanıcı Adı
YILDIRAY61
Senin savunduğun zaten ARGE nin bir parçası
YILDIRAY61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-26-2008, 03:57   #10
Kullanıcı Adı
ahmetermiş
Ar-Ge mi Ür-Ge mi?
Ür-Ge, yani üretim geliştirme, dünyada bilinen üretim metotlarının en iyisine ulaşmak için yapılan çalışmalardır. Yani bir üretim vardır ve temel üretim metotları bilinir ama siz o metotların, kuralların hepsine hakim değilsinizdir ve onun üzerine çalışarak dünyadaki en iyi üretim tekniklerini yakalamaya çalışırsınız. Burada hedef, bilinen ve yapılan bir yere ulaşmaktır. Ar-Ge ise yeni bir metot bulma, ürünün üzerine yeni bir fonksiyon ekleme, yeni bir yapı oluşturmayı hedef edinen faaliyetlerdir. Yenilik içermesi şarttır. Ar-Ge bilinmeyenin peşindedir, Ür-Ge ise bilinen en iyiye ulaşmanın peşindedir. Ür-Ge’nin içinde de Ar-Ge vardır. İkisi hem birbirinden bağımsızdır hem de birbirlerine bağımlıdırlar. Dünyanın her yerinde çoğunlukla Ür-Ge faaliyeti vardır. Ar-Ge’ler ise laboratuarlarda, üniversitelerde, teknoparklarda, şirketlerin özel departmanlarında yapılır. Sadece ürün araştırması da değil üstelik, mesela altın bileziklerde öyle bir tasarım geliştirirsiniz ki, tüm dünyaya satabilirsiniz. Bu da bir Ar-Ge’dir.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)