AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 01-13-2009, 16:24   #1
Kullanıcı Adı
FarukARSLAN.
Standart ''YARSAP'' Başkanı hakkında suç duyurusu

Özgür Eğitim-Sen, YARSAV Başkanı Eminağaoğlu hakkında suç duyurusunda bulunduÖzgür Eğitim-Sen, Ergenekon operasyonu kapsamında ele geçirilen silahların kamuoyuna gösterilmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında hükümete, emniyete ve medyaya yüklenen Yarsav Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Özgür Eğitim-Sen, Eminağaoğlu hakkında "Taraflı açıklamalar yapmak ve kamuoyunu yanlış yönlerdirme" iddiasıyla savcılığa başvurdu.

Öğle saatlerinde avukatı Abdullah Balta ile birlikte Sultanbeyli Adliyesi'ne gelen Özgür Eğitim-Sen Genel Basın Yayın ve Dış İlişkiler Sekreteri Ufuk Coşkun hazırladığı suç duyurusunu Cumhuriyet Savcılığı'na teslim etti. Adliye çıkışında basına açıklama yapan Coşkun, Türkiye'nin bir dönüm noktasında olduğunu söyleyerek, demokrasi, özgürlük, hukuk ve sivil düşünce alanlarında ciddi bir kırılma yaşandığını söyledi. Coşkun şöyle konuştu: "Artık Türkiye beline silah takanın vatan uğruna adam öldürebildiği bir ülke olmaktan çıkarılmak üzeredir. YARSAV Genel Başkanı yaptığ açıklamayla Ergenekonculara tam destek vermiştir. Özgür Eğitim-Sen olarak bunu içimize sindirmemiz mümkün değildir. Gelecek demokratik bir ülke için Ergenekon davasınında sonuna kadar gidilmesi gerektiğine inanıyoruz. Kamuoyunun dikkatini başka yerlere çekmeye çalışanları kınıyoruz. Eminağaoğlu, hükümeti, duyarlı medyayı, güvenlik güçlerini ve yargıçları hedef göstererek toplumda hezeyan oluşturmak ve yargıyı etkileyerek davanın seyrine müdahalede bulunmak istemiştir. Bu açıklamalarla yargı bağımsızlığına müdahaleye yeltenmek ve kaos yaratmak suçlarını işlemiştir."

(CİHAN)

FarukARSLAN. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)