AK Gençliğin Buluşma Noktası
AK Parti Haberler - AK Parti Duyurular AK Parti Haberleri, AK Parti Duyuruları, AK faaliyetler ile ilgili tüm haberleri burada paylaşıyoruz.

Stil
Seçenekler

Alt 01-09-2015, 23:46   #1
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart YÖK'te İlk Başörtülü Üye: Başörtülü Zeliha Koçak Tufan, YÖK Üyeliğine Atandı
Erdoğan, YÖK üyeliğine Tufan'ı atadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan'ı atadı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanlığından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Prof. Dr. Osman Öztürk'ün vefatı nedeniyle boşalan YÖK üyeliğine Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç .Dr. Tufan'ın Bakanlar Kurulunca yapılan seçimini, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6'ncı maddesinin (b) fıkrası gereğince onayladığı bildirildi.

İLK BAŞÖRTÜLÜ ÜYE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı atama ile Tufan, ilk başörtülü YÖK üyesi oldu.

Tufan kimdir?

1977'de Wedel'de doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okudu. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanlık eğitimini Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamladı; 2007 yılında Hollanda Leiden Üniversitesi'nde moleküler yöntemler çalıştı; Macaristan'da Szeged Üniversitesi'nde Anaerob Referans Laboratuvarında ve Oxford Üniveristesi'nde kemik-eklem enfeksiyonları bölümünde observer olarak bulundu. 2012 yılında doçentlik ünvanını aldı. Hâlen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniği'nde çalışıyor.

Kaynak

Haber 7 09.01.2015

Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 01-09-2015, 23:47   #2
Kullanıcı Adı
Cihannur
Alt 01-09-2015, 23:48   #3
Kullanıcı Adı
Cihannur
Dertlere Derman AK Parti.

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
adaletvekalkınmapartisi, ak parti, cumhurbaşkanı erdoğan, doç. dr. tufan, ilk başörtülü üye, recep tayyip erdoğan, yüksek öğretim kurulu, yök, yök'te ilk başörtülü üye, zeliha koçak tufan

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)