AK Gençliğin Buluşma Noktası
Trabzonspor (TS) AK Parti Forum Trabzonsporlular !

Stil
Seçenekler

Alt 04-16-2012, 00:17   #1
Kullanıcı Adı
manifesto
Standart Zokora "Emre bana pis zenci dedi"

Emreyi yıllardır izliyorum sahalarda.Demiştir çünkü sahada onun kadar çirkef top oynayan çok futbolcu yoktur.
Batı ırkçılıkla mücadele etmek için yıllarını vermişken şimdi içimizden yeni ırkçılar türemesi çok abes

manifesto isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 04-16-2012, 00:23   #2
Kullanıcı Adı
onurcan
talihsiz bir söz, ırkçılığın her türlüsüne karşıyım....
onurcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-16-2012, 01:06   #3
Kullanıcı Adı
Alperen_
Emre yapar

Avrupa'da oynarken çok ırkçı olayları karışmıştı, ingilterede bir zenciye maymun demişti
Alperen_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-16-2012, 02:30   #4
Kullanıcı Adı
ern1402
Geçmişte onun galatasaray da top oynamış olmasından dahi utanıyorum...
ern1402 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-16-2012, 15:22   #5
Kullanıcı Adı
Hür Beyan
Rıdvan dilmen en güzelini söyledi
eğer gerçekse emre duşunu alıp çıksın gitsin parası ve puluda var futbolu bıraksın.

bizim futbolumuzda böyle psikopatlar barındırılmamalıdır.
Hür Beyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-16-2012, 15:34   #6
Kullanıcı Adı
_SoN_
Kendi de itiraf etti zaten söylediğini,ondan herşey beklenir.Çok görmemek lazım.
_SoN_ isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-16-2012, 15:39   #7
Kullanıcı Adı
Supraliminal
Agresif.
Psikoloğa gözükmesi lazım utanç verici.

Supraliminal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-16-2012, 17:31   #8
Kullanıcı Adı
_SoN_
Emre yine basın toplatısı düzenledi ve yine yanlış anlaşıldım dedi ve özür diledi.
_SoN_ isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-16-2012, 17:32   #9
Kullanıcı Adı
_Ednâ_
Standart Emre: O kelimeyi kullanmadım ama böyle bir şekilde anıldığım için herkesten özür dile

Emre: O kelimeyi kullanmadım ama böyle bir şekilde anıldığım için herkesten özür dilerim'
16.04.2012 - 16:00

Fenerbahçeli futbolcular Emre Belözoğlu, böyle bir şekilde anıldığım için herkesten özür dilerim.

Fenerbahçeli futbolcular Emre Belözoğlu ve Joseph Yobo basının önüne çıktı. Emre, 'ırkçılık bizim kültürümüzde görmediğimiz bir olgu, kalbimde ırkçılık varsa Allah o kalbi çıkarsın, böyle bir şekilde anıldığım için herkesten özür dilerim' dedi.

Emre yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Irkçılık bizim örf ve ananelerimizde yeri yoktur. Yanımda oturan arkadaşım Yobo ile böyle bir diyalog yaşamıştık ama sonunda hak yerini bulmuştu ve birbirimizin elini sıkarak vedalaşmıştık. Irkçılık bizim kültürümüzde olmayan bir şeydir. Ailemizde, kültürümüzde, geleneğimizde bu yoktur. İçimde ırkçılık adına ufacık bir şey varsa Allah bu kalbimi yerinden çıkarsa. Zokora ile yaşadığımız bir iki tane diyalog vardı. Halil'e yaptığım faul sonrasında karşılıklı kötü konuşmalarımız oldu. Akabinde bir özürleşmemiz olmuştu. Maçın sonunda da birbirimize başarılar diledik.
Maçtan sonraki açıklamalarına çok üzüldüm. Bana isnat edilen suçlarla alakalı televizyon izlemeden, arabadayken Lig TV'ye bağlandım. F.. negro dediğimi iddia etmişti ama bunu kabul etmiyorum. Demediğim de görüntülerde görülüyor. O da İngiltere'den öğrendiğim ve futbolcuların arasında olan diyaloglardan biridir. Maçta sonra Zokora'nın bunun söylemesi beni üzdü. bir kez daha böyle bir gündemle yeniden huzurunuzdayım ne yazık ki. Bundan dolayı özür diliyorum.
Emre ile birlikte basının karşısına çıkan takım arkadaşı Yobo da Emre'ye destek çıktı. Emre ve Zokora'nın iyi arkadaşı olduğunu söyleyen Yobu şöyle konuştu: "Türkiye'de ırkçılıkla ilgili bir olay yaşandığını görmedim. Böyle bir şeyi tecrübe etmedim. İngiltere'de oynarken böyle şeyler oluyordu. Orada ırkçılık karşıtı çalışmalar var. Futbol kompakt bir oyun olduğu için, yüksek tansiyonla oyuncular birbirlerine bazı şöyler söyleyebilir. Emre ile İngiltere'de aramızda geçen hadisede sahanın içinde birbirimize bazı şeyler söyledik. Gerçekten o olaydan sonra Emre'nin ırkçı olduğunu düşünseydim zaten Fenerbahçe'ye gelmezdim. Burada 18 ay geçirdim. Emre yenilgiyi kabul etmeyen bir savaşçı. Takımı için elinden geleni yapan bir insan. İdmanlarda biz zaman zaman karşı takımlarda oynuyoruz. Oyun içinde gelişen farklı durumlarda birbirimize bazı şöyler söylüyoruz. Ama bunlar, saha içinde olan şeyler. Sahada olan sahada kalır. Maçtan sonra Emre ile Zokora birbirine sarılmıştı. Maçtan sonra Zokora ile konuştuk. Bu kadar hassas bir konuyu yaşamış olsa bana da aktarırdı. Emre olduğu zaman olaylar farklı yönlere çekiliyor. Ben Emre'nin kesinlikle böyle bir insan olmadığını düşünüyorum. Buraya gelmeden de Zokora ile konuşmak istedim ama ulaşamadım."
_Ednâ_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-16-2012, 17:35   #10
Kullanıcı Adı
_Ednâ_
her ne olursa olsun ben bir galatasaraylı olarak bunu söylüyorum,
emre türkiye furboluna kazandırılmış iyi bir futbolcu,
sahadaki agresif tutumları hoşumuza gitmesede, güvenebilmek lazım diye düşünüyorum.
onu bu şekilde tek taraflı yargılayıp, üstüne ırkçı yaftalaması yapmak doğru değil bence...
her açıdan kötü bir temsil oluşturma çabası haline gelebilir bu tutum..
_Ednâ_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)