AK Gençliğin Buluşma Noktası
Protesto Tüm protestolarımızı burada paylaşıyoruz. Küfür ve hakaret etmek yasaktır.

Stil
Seçenekler

Alt 10-18-2009, 11:51   #1
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Standart Ne yapacaksın kamerayı Baykal Paşam!!!Baykal BBG Evine Gitsin:)

Ne yapacaksın kamerayı Baykal Paşam?
Bıkmadın mı artistlikten,
Tribünlere oynamaktan,
Anlamsız cümlelerle sorunlardan kaçıp demagoji yapmaktan?

Biliyoruz kamerasız oynayamıyorsun.
Niyetin sorun çözmek değil, bağcı dövmek.
Ama bağcı da akıllandı,
Savuşturuyor her palavranı.
Bir gözün kamerada
Yine verip veriştireceksin
Vatanı satıyorlar!

Kürt açılımı? Açtırmam!
Demokratik açılım olsun? Olmaz!
Milli birlik projesi olsun? Olmaz!
Ermeni sınırı? Açtırmam!
Suriye vizesi? Kaldırtmam!
Anayasa? Değiştirtmem!
AB? Girdirtmem!
Paşam sen ne iş yaparsın?

Avukatlığından da bir iş çıkmadı.
Senin müvekkiller içerde;
Dışarısı süt liman.
Ne gazete bombalayan kaldı,
Ne gazeteci öldüren,
Ne de Danıştay tarayan.

Ben kamera önünde artist istemiyorum
Benim sosyal demokratım, Tayyip’e; “Neden AB’ye giriyorsun?” değil “Neden hala giremiyorsun?” diye hesap sormalı.
“Anayasayı neden hala değiştirmedin?” demeli.
“Kürt açılımında neden ayak sürüyorsun?” demeli.
“Yaptırmam” cıların, “dağa çıkarım”cıların partisi başka.
CHP değil, olmamalı…
Benim sosyal demokratım Faşistlerden rol çalmaz…
O rolün sahibi var paşam
Casting çoktan dağıtıldı…
Boş ver sen kamerayı,
Çünkü artık sana bir rol kalmadı Paşam…

ishakyilmaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 10-19-2009, 13:50   #2
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Şamil Tayyar - Star
2009-10-19
Başbakan resti çekmeli Devlet politikası olarak hükümetin inisiyatifinde yürütülen demokratik açılım, meyvelerini vermeye başladı. Bir süredir tek tük başlayan dağdan inişler, bugün toplu dönüşle yeni bir boyut kazanacak gibi gözüküyor.

Türkiye geçmişle yüzleşerek geleceğini kurtarabilir. Tarihi fırsat doğdu. Ülkesini seven herkes bu bütünleşme projesine destek olmalıdır.

Maalesef; siyasi ikbal veya rant kaygısı, gözleri kör edebiliyor, gönül kapılarının kapanmasına yol açabiliyor.

En somut örneği ise Deniz Baykal’dır. CHP’yi MHP’nin sağında konuşlandırarak açılıma karşı ciddi direnç gösteriyor.

Başbakanın görüşme talebine verdiği şu cevap ise “kamera şakası” olarak siyasi tarihe geçti: “3 robot kamera ayarladım. İçeride kameraman olmayacak, baş başa görüşeceğiz. Dışarıda sadece kameraları yöneten kişi olacak.”

İstihza yansıtan üslup, aşağılayıcı tavrın yanı sıra başbakana “gelme” demenin versiyonudur.

Devlet yönetmek ve entelektüel fantezi geliştirmek farklıdır ama; gelinen bu noktada başbakanın görüşme ısrarından vazgeçip doğru bildiği yolda ilerlemesi gerektiğini düşünüyorum.

Artık, suyu çıktı. Baykal, robot kameralarıyla baş başa bırakılmalıdır. Kişisel kanaatim o ki, Erdoğan, resmi olarak davetini iptal etmelidir.

Ortadaki diğer sorun, robot kameraların akıbetidir. Deniz Bey, onlara da bir çare bulur nasıl olsa; iki kamera daha ekler, One Ajans’tan lojistik destek alır, Kanaltürk’le yaptığı gibi TRT Türk’le yeni bir prodüksiyon sözleşmesi imzalar, yayın hakkını 3 yıllığına kiralar.

Gerek görürse, CHP milletvekilleri Şahin Mengü ve Atilla Kart’tan destek alır. “Yahu ne gerek var, zaten TRT Türk bizim kanal, sözleşmeyi başka yerle yapsam daha iyi olur” veya “Ahmet Hakan’ın gönlü olsun, kameraları One Ajans’a vereyim, iyi çocuklar” derse, ona da saygı duyarım.

Ayrıca, BBG türü yeni bir dizi için proje hazırlayabilir. Veya Cumhurbaşkanı Gül’ün önerisi doğrultusunda muhalefet Milli Güvenlik Kurulu’nda temsil edilirse, robot kameraları oraya götürebilir.
Alt 10-19-2009, 13:59   #3
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
Mızıkçılık baykalın kanında var...
yapmadan duramaz...
bu sefer sertkayaya çarptı kurtuluşu yok...
EpiVaTeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-20-2009, 12:31   #4
Kullanıcı Adı
Erhan KARACA
Alıntı:
ÜçNoktadan... Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Mızıkçılık baykalın kanında var...
Güzel tespit..
Erhan KARACA isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-19-2009, 14:04   #5
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Kesinlikle kurtuluşu yok!Artık chp nin tabanıda tavanıda Baykal'ın savsatalarından bıkmış vaziyette!Özelikle randevu konusundaki kıvırma düşüncesi büyük bir hezimette yol açacaktır.Şamil Tayyarında dediği gibi,Başbakanın çıkıp,Baykal'ın işi yokuşa sürüklediği,randevusunu iptal ettirdiğini söylemesi elzem olandır!Ayrıca bu konuda bütün kamuoyu Baykal'dan bezmiş durumda!
Alt 10-19-2009, 14:06   #6
Kullanıcı Adı
EpiVaTeS
Baykaldan bezmeyenler var ama...
bir lider! düşünün ki üstüste kaç seçim kaybetti...
ama halen partinin başında...
cehapelilerin kafası böyle ise baykalın orada durması normal...!!!
EpiVaTeS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-19-2009, 15:09   #7
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz
Bir çivi bir nalı,
Bir nal bir tırnağı,
Bir tırnak bir ayağı,
Bir ayak bir atı,
Bir at bir kumandanı,
Bir kumandan bir vatanı mahvedebilir!

Sayın Baykal'ıda bu minvalde görüyorum..Çürük bir elma misali herkesi çürütmeye çalışmak...
Alt 10-19-2009, 17:54   #8
Kullanıcı Adı
ishakyilmaz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın yapılacak AK Parti TBMM Grup toplantısında görüşmenin kamera ile kayıt altına alınması şartı koyan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yanıt verecek.

Edinilen bilgiye göre, Irak dönüşü uçakta gazetecilere, CHP Genel Başkanı Baykal ile kamera olmadan görüşebileceğini açıklayan Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup toplantısında konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

AJANSLAR

Alt 10-19-2009, 18:03   #9
Kullanıcı Adı
*AZRA*
Çok güzel yazıydı kalemine,yüreğine sağlık yazarın
*AZRA* isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10-19-2009, 22:32   #10
Kullanıcı Adı
rıfat gökalp
70'lik baykal dede alem adam,MGK'nın gizli görüşmelerden ve şeffaf olmamasından yakınıyordu.Cumhurbaşkanımız baykal'ı mgk'nın sivilleştirilmesi ve ana muhalefetin de güvenlik kurulunda bulunması için davet etti ama o ise farklı senaryolar üreterek militarist ruh ile teklif'e icabet etmedi.Başbakanımız analar ağlamasın ve evlatlar ölmesin dedi;Baykal ise görüşme'ye kameraların bulunmasını mazeret göstererek siyasi nezaketsizlik örneği çizdi yani baykal'ın ipi ile kuyuya inilmez.
rıfat gökalp isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler... Lütfen konu içeriği ile ilgili kelimeler ekliyelim
açılım, ak parti, baykal, bbg, chp, demokratik, erdoğan, etö, kamera

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)