AK Gençliğin Buluşma Noktası
Haberler Dünyadan ve Ülkemizden son dakika haberler burada.

Stil
Seçenekler

Alt 08-20-2010, 14:54   #11
Kullanıcı Adı
İntifada
güngören il olsun
Alt 08-20-2010, 14:55   #12
Kullanıcı Adı
redyellow
Alıntı:
M--U--R--A--T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben de öyle sanıyordum. hatta bu yüzden Urfalı biriyle iddiaya bile girmiştim

çünkü Urfalı arkadaşa değil de gözümün gördüğüne inandım. Urfadan geçerken trafik lambaları olsun belediyenin astırdığı pankartlar olsun altlarında her zaman Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi diye yazar. Ben nerden bileyim belediyenin yalan söylediğini

çok hararetli bir tartışmaya girmiştik Urfalı arkadaşla. Urfalıyım benden iyi mi bilecen demişti? Adam doğru söylüyormuş, Urfa büyükşehir değilmiş.

Yalnız bu üç şehirden büyükşehir olmayı en çok Urfa hakediyor. Malatyanın tabela nüfusu 380 bin. büyükşehir olmak için 500 bin sınırı yok muydu? Denizlide çok büyük değil. nasıl büyükşehir olacaklar anlamadım. Urfanın tabela nüfusu yanlış hatırlamıyorsam 460 veya 480 bindi. bileğinin hakkıyla aldı büyükşehiri.

daha önce de gündeme gelmişti sanırım ordan aklımızda kalmış urfanın büyükşehir olması.
redyellow isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-20-2010, 15:01   #13
Kullanıcı Adı
Gönülden
Alıntı:
Merkez Toplam Nüfus .......: 454.272 (2007 Genel Nüfus Sayımı'na göre)

Merkez Şehir Nüfusu .......: 383.185 (2007 Genel Nüfus Sayımı'na göre)

Merkez Köy Nüfusu .........: 71.087 (2007 Genel Nüfus Sayımı'na göre)
Tek sorun tabela değiştirmek olsun güzel Malatyam hak ediyor....büyükşehir olmak için şuandaki merkez nüfus 750 000...ama bakan böyle bir açıklama yaptığına göre yasada gerekli değişiklik yapılacağı kanısındayım...

Gönülden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-20-2010, 15:09   #14
Kullanıcı Adı
Beylerbeyi
Alıntı:
Gönülden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Tek sorun tabela değiştirmek olsun güzel Malatyam hak ediyor....büyükşehir olmak için şuandaki merkez nüfus 750 000...ama bakan böyle bir açıklama yaptığına göre yasada gerekli değişiklik yapılacağı kanısındayım...
işte malatyanın nüfusu 380 bin oluyor. demekki tabela asıldıktan sonra 3 bin artış olmuş

merkez köyler merkezin tabela nüfusuna eklenmiyor. merkeze bağlı olan ama merkeze 10 km uzaklıkta bir köyü merkez nüfusa eklemek zaten saçma olur. yani malatya merkezde şuan 383 bin kişi yaşıyor

valla Batman için de merkez nüfusu 500 binin üzerinde diyorlar. ama gerçek nüfusu, yani tabela nüfusu 313 bib. siirtliler biz 200 bin varız diyorlar ama 120 binler. diyarbakırlılar merkez nüfus 1 milyonun üstünde der ama gerçekte 835 bin.

kendi ilimizin nüfusunu arttırmaktan büyük zevk alıyoruz ama gerçekler ortada

bu arada malatyayı çok seviyorum. altın kayısı otelini az ziyaret etmedim (: kernek de az yemek yemedik. mışmış fuarına az katılmadık. çok güzel ve oturmuş bir şehir.Malatyaspor küme düşünce Batman'da yas ilan edilmişti batmanın bi tek malatyasporla oynadığı maçlarında kavga, küfür olmazdı. bağrımıza basar, tribünlere çağırır, biz yenilince de alkışlardık
Beylerbeyi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08-20-2010, 15:14   #15
Kullanıcı Adı
Özgür Çağrı
Yav merkez nufusun 750 bin olmasıyla ilgisi yoktur. Kocaelinin merkez ilçesi izmit onun nufusuda yaklaşık 300 bin kadardır. eee Kocaeli nasıl büyükşehir oldu Toplam genel nufusuda 12 ilçesiyle birlikte 1 bucuk milyon civarı.
Alt 08-20-2010, 15:18   #16
Kullanıcı Adı
Gönülden
Tamam 383 000 olsun 3 bin az mı koskoca bakan büyükşehir yapacağız demiş bırakta sevinelim Murat kardeşim gerekirse İstanbuldaki Malatyalılar Malatyaya hücum eder nüfusta tavan yaparız

Malatyam güzeldir...ama o mışmış şenliğine ömrümde 1 kez katıldım ya maşallah siz bizden çok iştirak etmişsiniz

Gönülden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)