AK Gençliğin Buluşma Noktası
Diğer Online Oyunlar (AK Parti) Diğer Tüm online oyunlar.

Stil
Seçenekler

Alt 07-14-2007, 16:45   #1
Kullanıcı Adı
Ngereklinsan
Standart SON VURUŞ ( Gerçek hayattan ogame uyarlanan bir hikaye )
1.Bölüm

Güneşin yine o sıcacık yüzünü gösterdiği uzun günler başlamıştı..Mekkenin doğusunda bulunan bu küçük kasabada yaşayanlar yaz mevsiminin bu sıcak günlerine alışıktılar zaten..Bu kasaba 1200 nüfuslu ve nüfusunun yarısından çoğu 50 yaşının üstünde insanlardan oluşuyordu..Genel olarak hayatlarını hayvancılık yaparak kazanıyorlardı..Ancak kazandıkları ancak kendi ailelerinin geçimine yetiyordu..Hayattan fazla bir beklentileri yoktu..Bulundukları bölge Suudi Arabistanın en fazla hava sıcaklığının yaşandığı yer olduğu için hemen hemen dışarıdan kimse buraya gelmezdi..Burada yaşayanlar yetiştirdikleri büyük baş hayvanları Mekke de satarak hayatlarını kazanıyorlardı..Ancak Mekke bu kasabaya yaklaşık 130km uzaklıkta olduğu için toplu olarak 3 ayda bir gidebiliyorlardı..Çünkü çölde avlanan çöl korsanları ve değişen iklim şartlarından dolayı toplu olarak hareket ediyorlardı..Kasabada herhangi bir sağlık kuruluşu- okul- bir devlet görevlisi hatta asker veya polis bile bulunmuyordu..bu kasaba Suudi arabistandaki bir çok kasaba gibi kendi haline terkedilmişti..Bu kasabanın en dikkat ceken özelliklerinden biri kasabada yasayanların bir şekilde hepsinin akraba olmasıydı ve başka bölgelerden hiç kimse bulunmamasıydı..15 yıl önce kasabaya gelen Suudi Arabistan bakanlarından Ahmed Huklevi bölgedeki genc nüfusu Mekke Medine gibi büyük kentlere götürüp iş olanakları sunmuştu ama büyük kentlere giden gençlerden bir daha hiçbir şekilde haber alınamayışı kasbada yaşayanları tedirgin etsede bu durumu açıklayacak birilerini bulamadıkları için giden gençleri unutmuşlardı..Taaki gecen yıl Mekke ye giden kasabalılardan birinin bir kağıda yazıp Mekke meydanında konusma yapan Suudi Arabistan yetkililerinden birine vermesiyle değişmişti..Bu yetkili Suudi Arabistan özel kuvvet komutanlarından Mahmud El Trap tı..Komutan bu mesajı aldıktan sonra Suudi Arabistan devletinin tarihindeki en büyük olaylardan birini çözmek için tam yetkiyle donatılmıştı..Kimsenin uğramadığı hatta adını bile bilmedikleri bu kasaba Suudi Arabistan başta olmak üzere Irak İran Suriye Kuveyt Mısır Türkiye Amerika İsrail Rusya başta olmak üzere birçok devletin dikkatini bu kasabaya çevirmişti.Komutan Mahmud özel birlik ekipleriyle beraber kasabada yaşayan herkesi sorguya çekmişti..dönemin bakanlarından Ahmed Huklevinin nezaman geldiği neler söylediği ne tür vaatler verdiği götürdüğü gençleri nereye götürdüğüne dair her ayrıntıyı araştırıyorlardı...Komutanın aklında ki ilk fikir götürülen gençlerin Avrupa ya ucuz işçi olarak kaçırıldığından yanaydı&bu fikir daha akılcı geliyordu açıkcası ona aklında organ mafyasının ismide geçiyordu ama düşük bir ihtimaldi onun için sadece tek sefer için bu kadar yol gelinip gençler alınmazdı daha kötü şartlarda yaşayan Afrika bölgesinde üç kuruş için organlarını satan binlerce insan vardı&ne olursa olsun bu gençlerden enazından 1 tanesini bulması lazımdı..

Ngereklinsan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 07-14-2007, 16:46   #2
Kullanıcı Adı
Ngereklinsan
2.Bölüm

Araştırmalarının sonucunu Suudi Arabistan Kralına iletmek için dosyalarını koltuğunun altına sıkıştırmış birşekilde koşar adım merdivenlerden çıktı komutan ahmed&Kral Odasında bazı üst düzey askeri yöneticilerle Komutan Mahmudu bekliyordu..
-Sizi dinliyoruz komutan&Şu raporlarda nevar çok merak ettik doğrusu&
-Kralım edindigimiz bilgilere göre dönemin tarım bakanı Ahmed Huklevi bölgeye yaptığı ziyaretten sonra kasaba başkanı ile aralarında yarım saat süren bir toplantı sonunda kasabadaki gençleri iş vermek vaadiyle Mekke ve Medineye götüreceğini buradanda başarılı olanları yurt dışındaki temsilciliklere görevli olarak göndermeyi planladığını kasaba başkanına iletmiş&.
-Hangi temsilciliklerden bahsediyorsun Komutan Mahmud&.Kral sinirli bir şekilde sordu..
-Efendim bakanın söylediğine göre Suudi Arabistan büyük elçilikleri ve bazı ülkelerde bulunan temsilciliklerimize gönderilecekmiş..burada üst düzey görevler tabiî ki almıyacaklardı..elçilik ve temsilciliklerde bağ bahçe işleri getir götür işleri şöförlük korumalık gibi işlerde çalıştırılacaklardı&ancak götürülen gençlerden hiç birtanesi geçen 15 yıllık sürede aileleriyle bağlantı kurmadıkları gibi kendilerinden bir daha haber alınamamış..bu gençlerin nerde olduğunu araştırıyoruz&Eğer birini bulabilirsek Bakan Ahmed Huklevinin bu gençleri neden kaçırdığını bulabiliriz&
-Kaçırdığını nerden biliyorsun&daha soruşturma bitmedi bile&
-Elde ettiğimiz bilgilere göre kaçırıldıkları kesin&yoksa neden 200 gençten bir tanesi bile ailelerine ulaşmıyor veya kimse bir yerde bu gençlere rastlamıyor&Bakan Ahmedin ogünkü yardımcılarını sorguya aldım ama pek bir şey çıkmadı..onlarda böyle bir olaydan haberleri olmadığını söylüyorlar..15 yıl önce bölgeye giden devlet görevlilerinden hayatta kalanların böyle bir görüşmeden bile haberleri yok veya varda bizden saklıyorlar..
-Komutan insanları yargılamadan suçlamayı bırakın..elinizdekine göre konusun&
-Elimdekiler belli Eski Tarım Bakanı Ahmed Huklevi insan kaçakçısıdır&ve suanda Türkiyede bulunmaktadır&Sizden bu kaçakçıyı yakalayıp ülkemiz adaletine teslim etmek için uluslar arası arama izni istiyorum&.
-2 haftan var komutan bu süre içinde bulamasan sende ülkene geri dönme&
Alt 07-14-2007, 16:47   #3
Kullanıcı Adı
Ngereklinsan
3.Bölüm
Yer:Türkiye Şehir:İzmir

Günün ilk ısıklarıyla beraber yoğun çalışma temposu içine girmişti Subay Ramazan&Tim arkadaşlarıyla beraber Ege denizinin 39 kilometre açığında dalış eğitimine gittiler&Zoodiyak botlarıyla beraber 8 kişilik tim her gün yaptıkları olağan dalışlarını gerçekleştirecekti&Dalıştan sonra Çıkarma tatbikatı için Türk donanmasına ait Sırdaş adlı gemiye operasyon düzenliyeceklerdi&Sad komandoları eğitimde bile yakalşık ağırlığı 40kg olan techizatlarını giymek zorundalardı..nekadar sıkıcıda olsa bu techizatlar olası savaşlarda hayatlarını kurtarabilirdi&dalış bölgesine gelmişlerdi birer birer suya daldılar botta sadece Subay Erdal kalmıştı&.Hava oldukça acıktı bundan dolayı yakındaki kayalıklara carpan dalgalrın sesini duyabiliyordu&yasak olmasına rağmen beklerken bir sigara yaktı başındaki bereyi çıkararak kısa olan saçlarını deniz suyuyla taradı&kayalıkların bulundugu bölgeden gelen motor sesiyle bütün dikkatini oraya çevirdi&az sonra kayalıkların arkasından 15 metre uzunlugunda mayın tarama gemisine benzeyen ama daha önce hiç görmediği bir gemi gördü..gemide 4 asker bulunuyordu ve bunlar yunan askeriydi..karşılıklı birbirlerine baktılar..Subay Erdal şaşkınlıktan sigarasını ağzından çıkarmamış beresini takmamıştı&bu şekilde başka bir ülke askerine görünmesi ordudan atılmasına sebeb olabilirdi&kayalıkların arkasından çıkan gemi yavaş yavaş uzaklaştı&Kulakları sağır eden bir sesle başını yukarı kaldırdı 2 tane F5 Yunan savas uçağı 20 metre üzerinden geçti hemen arkalarında Türk F5 Savaş uçakları göründü&Yine it dalaşı yapıyorlar diye sinirlendi&ancak uçakların oldukça alçaktan uçmasından dolayı 1 tonun üstünde ağırlığı bulunan ve battığı daha görülmemiş Zoodiyak bot ters dalgaya kapılarak bir anda ters döndü..Vinç yardımıyla suya indirebilen bu bot Subay Erdalın başına çarparak baygınlık geçirmesine neden oldu..dalış yapan tim den yukarı çıkan 3 kişilik grup botun devrildiğini ve subay erdalın baygın bir vaziyette denizin derinliklerine doğru süzüldüğünü gördüler..hızla o bölgeye doğru yüzdüler aşağıda bulunan 4 kişilil grup olayları fark etti ve onlarda hızla yukarı doğru çıkarak Zoodiyak botun yanında beklemeye başladılar..Botu yeniden çevirmeleri imkansızdı arkadaşlarının gelmelerini beliyorlardı..kısa süre sonra 3 kişilik grup subay Erdalla beraber suyun üstüne çıkmayı başardılar&geri dönmeleri için 39 kilometrelik denizi yüzmek zorundalardı bu onlar için sorun değildi ama arkadaslarından birinin baygın olması ve hayati tehlikesi olduğu için oldukça zor olacaktı geri dönmeleri&Subay Rıdvan arkadaslarına dönerek&
-Ben önden gideyim muhakkak Kıyı yakınlarında balıkçı teknelerine rastlıyacagım ordan telsizle yardım isteyebilirim&
-Haklısın Rıdvan Sen git..bizde yavas yavas gelmeye çalışırız yalnız 2 kişi burada kalmak zorunda botu burada bırakıp gidemeyiz&
-Tamam Hüseyin ile ben kalırım siz gidin..teklis subay ramazandan gelmişti&
-Hadi vakit kaybetmeyelim&
Subay Rıdvan hızlı birşekilde yüzmeye başladı diğer arkadaşları yaralı arkadaşlarını alarak nöbetleşe yüzmeye başladılar..Botun yanında kalan Subay Ramazan ile Subay Hüseyin botta bulunan telsiz sistemini onarmaya calışıyorlardı&
-Çok hasar görmüş kesinlikle çalışmaz&
-Lanet olası bot milyonlarca dolar para verip alıyoruz o bizim canımızı almaya calışıyor..
-Sinirlenme neden devrildi bu bot bende anlamadım&hey suraya bak&
-Ne var orda&
Kayalıkların bulunduğu bölgeden ufuktan bir geminin yaklaştığını gördüler..ufacık görünen gemi yaklaştıkça kocaman bir demir yığını gibi kayalıkların arkasından geçmeye başladı..geminin güvertesi asker doluydu&Yunan savaş gemisi kayalıklardan geçişini tamamladıktan sonra 400 metre kadar sonra yardım botlarından birtanesini suya indirdi&içinde 3 kişi bulunan bot subayların yanına gelmişti&İçlerinde İngilizce bilen bir asker&
(Bu kısımı ben Türkçe yazıyorum)
-Geçmiş olsun buyurun gelin misafirimiz olun&
-Teşekkürler ama buradan ayrılamayız&
-Merak etmeyin bizde demir attık zaten sizin geminiz gelene kadar bizim gemimizde misafir olursunuz&botuda bizim gemiye doğrıu çekip bağlarız batma ihtimali var çünkü&
-Haklısınız gidelim ozaman&
Beraberce bota bindiler Yunan savaş gemisinin güvertesinde onları Geminin komutanı Amiral Yoxın karsıladı&.
-Hoşgeldiniz arkadaşlar geçmiş olsun&
-Saolun ama şuanda bizim karasularımızda bulunuyorsunuz amiral 200metre içeri girdiniz sizden ricam gemiyi kendi tarafınıza çekmeniz..
-Tabiki&.
Arkasını dönerek yanındaki subaya bir şeyler söyledikten sonra &
-Botu bağlıyalımda batmasın&buyurun kamarama geçelim &.
Alt 07-14-2007, 16:49   #4
Kullanıcı Adı
Ngereklinsan
4.Bölüm
Yer:Türkiye Şehir:Ankara

Genel Kurmay başkanlığı koridorlarında koşuşturmacalar başlamıştı&emir erleri üstlerine gelen haberleri iletmek için var güçleriyle çalışıyorlardı&
-Bu nasıl olur o botlara milyonlarca dolar para verdik&Deniz kuvvetleri komutanı oldukça sinirli bir şekilde yanındakilere çıkıştı&
-Bizde anlamadık efendim her şey biranda olup bitmiş&Şuan da 2 Askerimiz yunan savaş gemisinde bulunuyor..Botta gemiye bağlı birşekilde orada&Bölgedeki güvenliği sağladık efendim..o konuda içiniz rahat olsun..Yunan Amiral askerlerimize iyi davranmış yardım etmiştir..
-Teşekkürlerimi iletin amirala..o askerleri buraya getirin..
-Emredersiniz efendim&
Hızla odadan dışarı çıktı Albay Okan..yanına aldığı 6 kişilik birlikle helikopterine binerek Olay bölgesine hareket etti& Aklında Zodyakın nasıl battığı vardı&
-Bu olay prestijimizi etkiler bence&
-Öyle bir şey olacağını zannetmiyorum..Albay Murat oldukça emin bir şekilde cevap vermişti.
-Bu kadar emin nasıl konuşursunki&Batmaz denilen botlarımız batıyor..askerlerimiz Yunanistan gemisi tarafından kurtarılıyor&bu prestij kaybı değilde nedirki&
-Peki aynı durumu onlar yaşasaydı biz onlara yardım etmezmiydik&
-Tabiki ederdik..
-Ozaman ortada prestij kaybı yok karşılıklı yardımlaşma var..hem insan hayatı kurtarmanın prestiji olmaz&
Albay Murat oldukça soğukkanlıydı..bugün aldığı bir haber onu biraz heyecanlandırmıştı&bunu gözlerinden okumak mümkündü&Suudi Arabistandan misafirleri gelecekti ve bir dosya hakkında araştırma yapacaklardı beraberce&Araştırma dosyası eline gelmediği için neyi araştıracaklarını merak ediyordu ama içinden keşke Ankara dışına çıkmadan işi hallederiz diye geçiriyordu..Evli ve 3 çocuk babasıydı..Orduya babasının isteği üzerine katılmış girdiği sınavlardan başarıyla çıkarak bir sürü madalya sahibi bir albaydı bir aksilik olmasa 7 sene sonra orgeneral olacaktı..
Albay Okan ise meslektaşına oranla daha hızlı yaşayan olaylara direk cepheden bakan irdeleme yapmayan bir yapıya sahipti..bu özellikleri belki bir asker için iyi görünmesede onun silah teknikleri konusundaki bilgisi ve çalışmaları Türk Silahlı Kuvvetleri için çok önemliydi&evli değildi beklide evlenmeye vakit bulamamıştı..Albay Murat ile çok sıkı dostlukları vardı hemen hemen her göreve beraber giderlerdi&Suudi Arabistandan gelecek misafirleri beraber ağırlayacakları için biraz canı sıkılmıştı&Çünkü dış görevlerden nefret ediyordu..her zaman Albay Murata
-Biz kendi memleketimizin işlerini bırakıp başkalarının işini yapıyoruz&diye sitem eder dururdu&
Ama hiçbir zaman aldığı işi hakkını vermeden teslim etmezdi..İkisi çok iyi anlaştıkları için Deniz Kuvvetleri Komutanlığında aynı oda içerisinde görevlerini sürdürüyorlardı&Anlamadıkları verilen görevin onlarla ne ilgisi olduğuydu..Çünkü işin içinde tamamiyle polis ve özel kuvvetin bilgi ve uzmanlık alanına giren olaylar vardı..olayların ne olduğunu az çok gelen kişilerden tahmin edebiliyorlardı&bir istihbaratçı geliyorsa bu iş onların uzmanlık alanın dışındaydı ancak verilen görevi sorgulamak gibi bir lüksleri olmadığı için gelsinlerde görelim bakalım ne işiymiş bu diye düşünüyorlardı&bulundukları helikopter İzmir semalarına yaklaşmıştı..aşağıdaki manzara oldukça etkiliydi&
Alt 07-14-2007, 16:49   #5
Kullanıcı Adı
Ngereklinsan
5.Bölüm

Helikopter İzmir Hava Okulları eğitim sahalarından birine iniş yapmıştı..Okulda Ankaradan gelen misafirleri karşılamak için büyük bir telaş vardı&Albay Okan Ve Albay Muratı Okul komutanı Tümgeneral Hadi karşılamıştı&Bu normalde alışılageldik bir durum değildi ancak içinde bulundukları durum dışarıdan bakıldığında vahimdi..Albay Murat Generale dönerek..
-Askerlerin sağlık durumlarında bir problem yok sanırım komutanım&
-Meraklanmayın Albay herhangi bir sorunla karşılaşmadık..yanlız tatbikatta kaza geçiren subay hala daha yoğun bakımda ama hayati tehlikesi yok denecek kadar az..
-Yunan gemisinden gelen askerlerimiz nerde efendim..
-Şuan yoldalar yarım saat içinde burada olurlar sanırım..siz biraz erkencisiniz..
Bu ifade biraz alaycı olmuştu ama albaylar tebessüm ederek incindiklerini belli etmediler&Beraberce Generalin odasına gectiler&General Hadi zevklerine son derece bağımlı birisiydi..Odasının yerleri İtalyan parkelerle kaplı duvarlarda degeri milyon dolarları bulan tablolar meksikadan özel olarak getirilmiş oturma grubu her şey son derece titizlikle ve baya bir masraf yapılarak dekore edilmişti..General Albaylara oturmaları için yerlerini gösterdi&Eliyle 3 çay işareti yapıp kendiside deri koltuğuna oturdu&
-Sıcağı sıcakla bastıracaksınızki soğukta üşümeyesiniz&
-Haklısınız efendim&Konumuza gecebilirmiyiz..
-Tabi Albay sizi dinliyorum &
-Efendim buraya geliş sebebimiz aslında ege denizinde yaşanan olaydan çok yarın Ankarada olacak Suudi Arabistan yetkililerinin neyin peşinde olduklarını öğrenmek..Bu konuda bize yardımcı olacağınızı düşünüyoruz..
-Neyin peşinde olduklarını yarın öğrenirsiniz zaten Albay Murat bu kadar neden merak ediyorsunuzki..Zaten benimle uzaktan yakından alakası olmayan bir iş..hatta şuan bile uğraştığım iş benimle alakası yok tamamen deniz kuvvetlerinin işi ama ben bir havacı olarak ilgileniyorum..Ve siz buraya işinizin dışında başka konular konuşmak için geldiğinizi söylüyorsunuz..bundan üstlerinizin haberi varmı beyler&
Albay Murat Ve Okan bu tepkiyi beklemiyordu..Ne olursa olsun bu işin ne olduğunu bilmeleri gerekiyordu..Çünkü eğer kendi dallarının dışındaki bir işse bu askerlik hayatlarının sonu olabilirdi akıllarından bir çok komplo teorileri üretiyorlardı..Bu işin ne olduğunu General Hadiden başkası bilemezdi&General Hadi Ortadoğuda uçan kuştan tutun ölen tavuğa kadar olan bütün olaylardan haberi olan çok iyi bir istibaratçıydı dünyanın heryerinde istihbarat ağı vardı ve hava okulları komutanlığını kamufle olmak için yürütüyordu..Ancak bu sırrı bir çok üst düzey askeri yetkili biliyordu..Albay Murat diplomatik kaynakları kullanarak bu bilgilere ulaşmıştı ama bulduğu bu bilgileri hiç haberi yokmuş gibi üstleriyle paylaşmıştı..Üstleri bu sırra albay Muratıda dahil etmişti..Ancak Bundan Generalin haberi yoktu Albay Murat başka bir yoldan Generali sıkıştırmayı denedi..
-Efendim Bizlerde Deniz Kuvvetlerinde çalışmalarımızı yürütüyoruz.yanlız bize verilen son görev tamamen İstihbarat birimlerini ilgilendiren bir görev bize bu görevin neden verildiğini sorgulamak gibi bir düşüncemiz yok yalnız merak etmemek elde değil..uzmanlık alanımız olmayan bir konuda bizden bir şeyler beklemeleri biraz garip değilmi.Bizde bu konuda sizin bize bazı önerilerde bulunabileceginizi düşündük..
-Benim size tek bir önerim olabilir ayağınıza dikkat edin&
-Anlamadım efendim..
-Bu tür görevler personel değişikliği ve atamalar zamanında nedense sıkça verilir..Önümüzdeki ay Askeri birlikler içinde yeni görev yerleri belirlenecek sizde bu görev değişikliği içinde bu işteki başarınız kadar pay alacaksınız..yani başaramayacaksınız ve alt kadrolarda görevlerinize devam edeceksiniz veya ordudan uzaklaştırılabileceğiniz bir olayla baş başa kalacaksınız..o yüzden ayağınıza dikkat edin..Gelenlerin sizinle herhangi bir işi yok onlar kendi işlerini kendileri halledebilecek güce sahipler..Eğer bu görevden başarıyla ayrılmak istiyorsanız&
Cebinden çıkardığı küçük not defterine bir şeyler karaladı..Albay Murat ve Albay Okan Şaşkınlıktan ağızları açık bir şekilde Generalin verdiği kağıttaki adrese bakıyordu..
-Bu adrese gidin benim gönderdiğimi söyleyin&unutmadan uzun bir yolculuğa hazır olun&
Albay Murat Ve Albay Okan gelen çaylardan bir yudum bile almamıştı..Generalin söyledikleri büyük bir komploydu ve bu komployu kuranlar ikisininde kellesini istiyordu..Ama kimdi bunlar ve onlara ne yapmışlardı..Kapının açılmasıyla arkalarını döndüler&
Alt 07-14-2007, 16:50   #6
Kullanıcı Adı
Ngereklinsan
6.Bölüm
Yer:Amerika Şehir:NewJersey

ABD tarihinin en büyük ekonomik reformlarından birini basarıyla gerçekleştirmiş ve dünya üzerindeki ekonomik ve sosyal dengeleri tekrar kendi cevresinde toplamayı başarmıştı.Şüphesizki bu durumdan rahatsızlık duyan bir cok ülke vardı bunlardan Asya ve Ortadoğu ülkeleri başı çekiyordu..Ancak ABD hükümeti gelen tepkileri sert karşılıklarla geri püskürtmeyi basarıyordu..Son zamanlarda yayılan Mars gezegeninde hayat var söylentileri ABD yi köşeye sıkıştırmış olsa bile bu iddiaları ortaya atanların ellerinde yeterli derecede delil ve belge bulunmadığı için ABD oldukça rahat bir şekilde uzay çalışmalarını devam ettiriyordu..Mars yüzeyine son 10 yıl içerisinde 6 uzay aracı gönderilmiş bunlardan 4 tanesi bilinmeyen sebelerden dolayı kaybolmuştu..Bu esrarengiz kayboluşları ABD hükümeti net bir şekilde açıklayamamış olsa bile kimse üstüne fazlaca gitmemişti&Mars yüzeyinde kalan 2 uzay aracı çalışmalarını sürdürüyordu ve ABD artık Mars gezegenine insanlı uzay aracı göndermeyi planlıyordu..Tahminen yakın bir süre içerisinde bu amaçlarına ulaşıp Bütün dünyaya biz en büyüğüz mesajını vermek için son hızla çalışıyorlardı..New Jersey kentinde bulunan Uzay Tarihi İnceleme Komisyonu her ayın 15 inde oldugu gibi 6 kıdemli başkanı başkanlığında 44 kişilik kalabalık bir grup halinde toplantı salonunda yerlerini almıştı..ABD savunma bakanı Georgy Lram telefonla toplantıya eşlik edecekti..Burda konuşulan hiçbir konu alınan herhangi bir karar bu toplantıya katılanlar dısında üst düzey devlet görevlileri haricinde kimse tarafından bilinmezdi..Burdaki olağan toplantılar basit sıradan birer toplantı olarak medyada yansırdı bunun için kimsenin dikkatini çekmezdi..Toplatı başkanlığını en yaslı üye olarak eski bir general olan Sate yapacaktı&

-Evet dostlar bugünün bizim için çok büyük bir anlamı var..Bugün dünya tarihinde bir ilki gerçekleştirip Mars gezegenine ordaki dostlarımızın yanına insanlı uzay mekiğinin gönderimi ile ilgili kararı vereceğiz..Şüphesizki bu karar dünya üzerinde özellikle Rusya Ve Asya ülkeleri tarafından garip ve bir okadarda korkutucu olacaktır..Ancak Avrupa devletleri basta olmak üzere Afrika ülkeleri ve Ortadoğuda güvenliği sağlayan Türkiye tarafından memnuniyetle karşılanacaktır..Mars gezegenine gönderilecek olan mekiğin 4 astranotu birazdan belirleyeceğiz&Bu tarihi görev için 10 adayımız var öncelikle ben size bu adaylarımızı tanıtayım&
1.Albay Chrıs Melkor.(Amerika)
2.Albay Zertor Bgert(Amerika)
3.Albay Luıs Rauber(Almanya)
4.Albay Helmut Spıgel(Almanya)
5.Albay Okan Basaranlı(Türkiye)
6.Murat Türkeğilmez(Türkiye)
7.Binbaşı Grey Daspetinen(Çek Cumhuriyeti)
8.Binbaşı Yadnus Makoyakıs(Yunanistan)
9.Binbaşı Sayoh Albertını(İtalya)
10.Binbaşı Regi Alcetris(İngiltere)

-Bu adaylar dünya üzerinde yapılan son 7 seneye ait araştırmalara göre belirlenmiştir..1.aday Albay Chrıs Melkor ABD donanma kuvvetlerinde görev yapmakta olup son derece hırslı ve bir okadara agresif yapısıyla özellikle 1.Körfez savasında oldukça etkili cıkramalar yapmıştır.2.adayımız Albay Zertor Bgert ABD hava kuvvetlerinde görev yapmakta olup hazırladıgı bilimsel tezlerle f-16 savas uçaklarının motor ve füze yapılarında cok önemli bir paya sahiptir..3.Adayımız Albay Luıs Rauber Almanya Genel kurmay baskanlığında görevli üst düzey istihbarat uzmanıdır.4.Adayımız Albay Helmuth Spıgel Almanya hava kuvvetlerinde arama kurtarma konularında 1 numara olan bir albaydır..5.Adayımız Albay Okan Basaranlı Türk deniz kuvvetlerinde görev yapmakta olup genç yasına rağmen üst düzey görevlerde bulunmuştur.6.Adayımız Albay Murat Türkeğilmez Türk Deniz Kuvvetlerinde Albay Okan İle beraber üst düzey görevlerde bulunmuş ve Deniz kuvvetlerinin gözbebeğidir..7.Adyımız Binbaşı Grey Daspetinen Çek Cumhuriyeti Komanda birliklerinde üst düzey bir binbaşıdır her türlü arazi şartlarında görev alabilecek bir yapıya ve bilgiye sahiptir..8.Adayımız Binbaşı Yadnus Makoyakıs Yunanistan Askeri İstihbarat Teşkilatını başındaki kişidir.9. Adayımız Binbaşı Sayoh Albertinı İtalya Deniz Arama Kurtarma Birimi Yardımıc Komutanıdır..10.Adayımız Regi Alcetris İngiletere kraliyet ailesinin bir ferdi ve Kraliyet Ordusunun Bir numaralı Komutanıdır..
Bu adaylar için oy kullınmasını rica ediyorum önünüzdeki dosyalarda bu adaylarla ilgili daha detaylı bilgiler mevcuttur..1 saatlik süremiz var arkadaslar 1 saat sonra bu önemli görev için 4 kişiyi seçmek zorundayız&Hepimize Kolay gelsin..
Alt 07-14-2007, 16:52   #7
Kullanıcı Adı
Ngereklinsan
7.Bölüm

Albay Murat ve Okan gemi kazasından sonra yunan savas gemisi tarafından kurtarılan subay ramazan ve Hüseyin ile birlikte İzmir Hava Komutanlığının bahçesinde yürüyerek konuşuyorlardı..Subay Ramazan başlarından geçen olayları hatfi harfine anlatmıştı üstlerine ancak ne Albay Okan nede Albay Murat Subayın anlattıklarına konsantre olamamıştı akılları biraz önce generalin söylediği şeylerdeydi..Birileri onların kellesini istiyordu ve General hiç sebeb yokken onlara kurtuluşları için bir adres vermişti..Soruşturma bittikten sonra ancak generalin verdiği adrese gidebileceklerdi ve büyük ihtimalle geç kalmış olacaklardı..Subay Ramazan Albayların dalgın halinin farkındaydı belki yol yorgunudurlar diye düşündü..Bildiklerini anlattıktan sonra Albaylara dönerek..
-Efendim Tüm bildiklerim bundan ibarettir..Bundan başka bir şey yaşanmadı&
-Anladım Subay Ramazan bize anlattıkları 3 gün içerisinde rapor halinde Ankaraya göndermen gerekiyor.Unutma bize anlattığın her şeyi harfi harfine raporlaman gerekiyor.3 gün sonra bizim elimizde olsunlar..Gönderecegin adres General Hadide mevcut..
-Emredersiniz efendim..
Subay Ramazan koşar adım albayların yanından uzaklaştı..Albay Murat Albay Okana dönerek hafif bir tebessümle&
-Bir şey anladınmı ..
-Hayır bir şey anlamadım onun için kapsamlı rapor istedim..En azından bize biraz vakit kazandırır..General Hadinin bahsettiği adama ne zaman ve nasıl gideceğiz..Hem yarın Suudi Arabistandan gelen misafirleri karşılamamız gerekiyor..
-Biliyorum Okan bir yolunu bulmamız lazım..bu gelen adamları oyalamak için onları yanlış hedeflere yönlendirmemiz lazım çünkü onların görevleri bitmeden bize bir şey yapamazlar..
-Anlıyorum ama bu suçtur.Ve eğer böyle bir şey yaparsak ordudan atılırız..
-Haklısın ama şunu unutma zaten kuyuya attılar bizi kuyunun ağzını kapatacak büyük bir taş arıyorlar buldukları an zaten orduda olmayacağız..
Beraberce Helikopter alanına doğru yürümeye başladılar..İki Albayda kafalarındaki soru işaretlerinden kurtulmanın tek yolunun generalin verdiği adresteki kişi olduğundan emindi..ancak ulaşmak çok zor olacaktı..Albay Okan sert bir hamleyle Albay Muratı sarstı..
-Buldum Murat bu iş sandığımızdanda kolay olacak..
-Ne buldun Okan..delirtme adamı hemen anlat..
-Gelen misafirleri karşıladıktan sonra Güneş Hotele yerleştirmemiz gerekiyor..Ondan sonra Oteldeki temizlikçilerden biri cok iyi bir istihbarat arkadasım&Gelen misafirleri çatı katına yerleştireceğiz.Çatı katında 3 tane oda bulunuyor büyük ihtimalle 1 tanesinde gelenlerin başındaki adam bir tanesinde yanında getirdiği korumalar ve diğer personeli 3.odada ise bizim elemanlar duracak..Biz ise çatı katında değil otelin 6. katında bir odada olacağız..Temizlik görevlisi arkadaş adamlar otelden ayrılırken çatı katının girişleri kilitleyecek..çatı katına giriş sadece merdivenler vasıtasıyla sağlanıyor..asansör bulunmuyor..Helikopter inse bile odalarında dışarı bile çıkmaları çok zor.Çünkü bu odaları ve Çatı katına giriş yapılan bütün kapıların güvenlik sistemlerini ben yaptırdım.İşin buraya kadar olan kısmı kolay onlar için zor olan yanı ise bu sistemi yapan kişinin Ankarada bulunmaması.Ve onunla irtibata gecebilecek sadece ben varım.Onu alıp getirmek için istanbula gitmem gerekecek tahminen 1 gün vaktimiz aşılacak Askeri Helikopterle gidip gelmek adamı bulmak derken Misafirlerimiz 1 gün beklemek zorunda kalacak&Sen sadece buradakileri sakinleştir yeterli ben hem Sistemci Adamı hemde bizim adamı Ankaraya getireceğim..
-Harika bir fikir..İnşallah bir aksilik çıkmaz..
Helikopter alanına gelmişlerdi..Helikopter İzmir semalarında süzülerek Ankaraya doğru yol almaya başlamıştı..Albay Okan İstanbuldaki arkadaşlarını aramaya başlamıştı bile&
Alt 07-14-2007, 16:52   #8
Kullanıcı Adı
Ngereklinsan
8.Bölüm
Yer.Türkiye Şehir:Ankara

Helikopter Ankara semalarında inecegi bölgeye doğru uçuyordu..Albay Okan Ve Murat yol boyunca çeşitli planlar yapmıştı..Ancak bu planın işlemesi Albay Okanın İstanbulda temas kurduğu arkadaşlarının yardımı ile sonuç verebilirdi..Helikopter pilotu arkada oturan iki Albaya dönerek efendim arkamızda 3 tane Skorsky tipi helikopter var ve verdikleri sinyallere göre Ankaranın doğu yakasında bulunan yerleşim bölgesine çok uzak bir alana inmemizi istiyorlar..Ne yapmamı emredersiniz..
-Kim olduklarını görebiliyor veya tahmin edebiliyormusun..
-Efendim özel harekat timinin helikopterleri sanırım inemssek bizi düşünmeden vuracakarına emin olabilirsiniz..
-Ne vurmasından bahsediyorsun sen hepimiz bu ülke evlatlarıyız devlet kendine kursun sıkarmı..inmiyoruz devam et bir sorunları varsa bizim ineceğimiz yerde konusuruz..
-Emredersiniz efendim..Yanlız ineceğimizi zannetmiyorum..
Albay Murat Albay Okana dönerek &pilotun duyamayacağı bir sesle..
-Okan ne diyorsun bunlar kim olabilir ve neden bizim peşimizdeler..
-Bunu onların dediklerini yapmadan öğrenmemiz mümkün değil..
-İyide neden ıssız biryerde konuşmak istiyorlar..Yoksa bizim ipimiz çekildimi..
-Yok okadar çabuk olacağını zannetmiyorum..Ama inmemiz gerek Murat yoksa bir daha yeryüzünü göremeyiz..
-Tamam inelim bakalım neymiş dertleri..
-Pilot adamların istedikleri yere iniş yap..
-Emredersiniz efendim..
Sağa doğru sert bir manevrayla Ankaranın doğu yakasına doğru ilerlemeye başaldılar..arkalarında ne istediklerini bilmedikleri istihbarat uzmanları vardı..İnecekleri bölgeye geldiklerinde 4 helikopterde aynı anda iniş yaptı..3 Skorsky Helikopterden yüzleri maskeli 8 özel Harekatçı koşarak bulundukları helikoptere geldiler..Sanki düşman askeriymiş gibi ellerindeki silahları Albaylara doğrultalarak inmelerini işaret ettiler..İki Albay sessiz bir şekilde Helikopterden Aşağıya indiler..İki Asker gelerek Albayların üstünü aradıktan sonra yürümelerini işaret etti beraberce helikopterlere doğru yürümeye başladılar..Arkalarında duydukları silah sesiyle geri dönmeleri bir olmuştu..Kendilerini getiren Helikopterin pilotu kafasına sıkılan kursunla kanlar içinde kalmıştı..Enselerinde Silahların dipçiklerini hissettiklerinde her şeyin için geç kaldıklarını anlamışlardı..3 Skorsky Helikopter Ankara semalarında birkaç tur attıktan sonra Akdenize doğru yol almaya başladı&
Alt 07-14-2007, 16:52   #9
Kullanıcı Adı
Ngereklinsan
9.Bölüm
Yer:Amerika Şehir: New Jersey

Uzay Tarihi Araştırma komisyonundaki bulunan 44 üye dünyanın kaderini değiştirecek seyahat için kendilerine sunulan 10 aday arasından seçimlerini yapmışlardı..Ve dosyaları komisyon Başkanı General Sate teslim etmişti..General Sate değerlendirmeleri yaptıktan sonra ilk olarak seçilen kişileri Savunma Bakanına söylemişti..Oda İçerisinde büyük bir sessizlik ve bu sessizliğin getirdiği merak vardı.Acaba insanlık tarihinin bu en büyük seyahatini kimler yapacaktı..Seçilecek olan 4 kişiden sonra 2 tane de yedek olarak seçim yapılmaları istenmişti..Herkes durumun ciddiyetini bildiği için kimse duygusal davranmamış ve en ince ayrıntısına kadar adayları incelemişti..General oturduğu sandalyeden kalkarak odada bulunan 43 kişiyi süzdü..Ve sözlerine başladı..
-Arkadaşlar burada dünya tarihinin en büyük olaylarından birisinin altına imza atacak 4 kişiyi seçmek için toplanmıştık..Şüphesizki bu seçim hepimiz için cok zor oldu..Bu görevi yapacak olan 4 kişi hayatlarına bundan sonra bir bilinmez olarak devam edecek ancak bu durum kendilerine anlatılınca bu görevin ne kadar önemli olduğunun farkına varacaklar..Yapılan oylamadan sonra sonuçları Savunma Bakanımızla paylaştım..Sonuçlardan memnun olduğunu ve sizin çok iyi bir seçim yaptığınızı ve sizlere teşekkür etmemi istedi..Kendisi buradaki gelişmeleri sayın Başkana iletmek için aramızdan ayrıldı..Şimdi yapılan oylamaya göre Mars gezegenine gidecek olan uzay aracımızda bulunacak kişileri açıklıyorum&

Salonda herkes nefesini tutmuştu..Bu an için milyonlarca dolar feda edebilecek binlerce kişi vardı..Böyle bir kararın altına imza atmak için çok şeylerini feda edebilirlerdi..General derin bir nefes aldıktan sonra isimleri açıklamaya başladı..

-1. Binbaşı Sayoh Albertını(İtalya)
-2. Albay Zertor Bgert(Amerika)
-3. Binbaşı Grey Daspetinen(Çek Cumhuriyeti)
-4. Albay Luıs Rauber(Almanya)

-Yedek olarak görev alacak ve yetiştirilecek 2 kişi ise..
-1. Albay Okan Basaranlı(Türkiye)
-2. Albay Chrıs Melkor.(Amerika)

Bu insanlar artık insanlık tarihi için çalışmalara başlıyacaklardır..geriye kalan 4 aday ise her ihtimal göz önünde tutulacağı için bu görev bitene kadar gözetimimiz altında bulundurulacaklardır..Seçilen adaylar en kısa sürede Karzete adalarındaki eğitim merkezimize getirilip eğitimlerine başlanacaktır..Zaten 1 aylık bir eğitimden sonra gerekli olan bütün bilgileri almış olacaklar ve artık önümüzde hiçbir engel kalmayacak. Şimdi hepimiz yüce Tanrıdan bu işin altından başarıyla kalkmak için dua edelim&
Alt 07-14-2007, 16:54   #10
Kullanıcı Adı
Ngereklinsan
DEVAM EDECEK

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)