AK Gençliğin Buluşma Noktası
Anketler Tüm anketlerimizi burada paylaşıyoruz.

Anketimiz: Türkiye Hangi Demokratik Sistemle Yönetilmeli?
Parlamenter Sistem 6 28.57%
Yarı Başkanlık Sistemi 2 9.52%
Başkanlık Sistemi 13 61.90%
Katılımcı sayısı: 21. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Stil
Seçenekler

Alt 05-01-2013, 00:59   #1
Kullanıcı Adı
Cihannur
Standart Türkiye Hangi Demokratik Sistemle Yönetilmeli?
Arkadaşlar, yeni anket konumuz demokratik yönetim sistemleri... Siz, Türkiye'nin hangi demokratik sistemle yönetilmesinden yanasınız? Ankete oy kullanarak ve yorumlarda bulunarak görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Cihannur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konuyu Beğendin mi ? O Zaman Arkadaşınla Paylaş
Sayfayı E-Mail olarak gönder
Alt 05-01-2013, 12:04   #2
Kullanıcı Adı
_SoN_
Başbakanımızla şuanki sistemle de Başkanlık sistemi ile de çok güzel yönetilir.
_SoN_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-01-2013, 13:13   #3
Kullanıcı Adı
onurcan
Başkanlık sistemi uygulanabilirse iyidir.Tabi ondan önce bir alt yapı sistem olmalı...
onurcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-02-2013, 12:45   #4
Kullanıcı Adı
MEÇHUL ADAM
HALA DEMOKRATİK SİSTEMLERDEN BAHSEDİYORSUNUZ.YAHU KUR'AN ANAYASASI (ŞERİAT DEVLETİ) NE OLACAK?BU NİYE TEKLİF EDİLMİYOR?.YAZIKLAR OLSUN BU MÜSLÜMANLARA!

ELİN GAVURLARININ LİDERLERİ VAR BİZİM BİR DİNİ LİDERİMİZ YOK,NEDEN?

HİLAFET MAKAMI OLMADIKÇA VALLAHİ AZİMÜŞSAN, HANGİ DEMOKRATİK SİSTEM GETİRİRSENİZ GETİRİN HİÇBİR ZAMAN BU DÜNYA MÜSLÜMANLARINA HUZUR VE BARIŞ GELMEYECEKTİR.İTİRAZI OLAN VARSA HODRİ MEYDAN DİYORUM..

Gavurların bize kakaladığı demokrasi sistemleri müslümanlara uygun değildir.Artık bu kabuklarınızdan çıkın paramparça yapın onları.Yek vücud birlik ve beraberlik içinde olalım.İslam Birleşmiş Milletler topluluğu, İslam Ortak Pazarı,İslam Ekonomi İşbirliği, İslam Askeri Pakt, İslam Ortak Para Birimi gibi kurum ve kuruluşlar kurulmadığı müddete küffar millet ve ordularına karşı yine cılız kalacak ve mağlup olacaksınız.İşte size alternatif bir proje sundum.İtirazı olan var mı?

Demokrasi ve diğer tağuti sistemler hep aldatmacadır.Bunlar şeytani yollardır.Gavurlar zaten bunlarla yönetilmektedir.Sizler de bunlara ortak oluyorsunuz.İslam ülkeleri vahim vaziyettedir.Onları lider ülke olarak kurtarmaya çalışalım..Tek yolumuz hilafet ve İslam nizam yoludur.
MEÇHUL ADAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-02-2013, 19:14   #5
Kullanıcı Adı
MEÇHUL ADAM
Alıntı:
Yalçın KARACA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Başkanlık sistemi içinde de parlamenter yapı vardır diye biliyorum Cihannur abi.
Siz de güya müslüman olacaksınız.Yukarıda mesajımı anlamadınız mı, yoksa işinize mi gelmiyor?.. VALLAHİ, BİLLAHİ, TELLAHİ KİM İSLAM DAN BAŞKA NİZAM ARIYORSA O TAĞUTİ YOLA DÜŞMÜŞ DEMEKTİR.TAĞUT İSE BATIL OLUP ŞEYTANİ YOLDUR.İŞTE SİZE AYET:

NİSA SURESİ-76.İman edenler, Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de tâğût yolunda savaşırlar. O hâlde, siz şeytanın dostlarına karşı savaşın. Şüphesiz şeytanın hilesi zayıftır.

İtirazınız var mı?Başka yollara düşmeyin.Zira Tağuti sistemleri ortaya çıkaran siyonist köpekleridir.Onlar ise İslam düşmanlarıdır.Öyleyse yolunuzu iyi seçin yoksa sizde zalimlerden olursunuz.İzmlerle bir yere varılmaz.Bunların hepsi batıl ve şeytani yollardır.

Eğer başka yollara düşerseniz aşağıdaki ayete tabi olursunuz.

HUD SURESİ-113.Sakın zulmedenlere meyletmeyin, yoksa size de ateş dokunur. Sizin Allah'tan başka yardımcılarınız yoktur. Sonra yardım da göremezsiniz.

Not: Biz tebliğimizi yapıyoruz.Dileyen kendisine bir yol edinir.Allah kendi yolunda olanlardan razı olur.Küffarın hoşuna giden yollarda müslümanın işi yoktur.
Alt 05-02-2013, 22:08   #6
Kullanıcı Adı
Cihannur
Alıntı:
MEÇHUL ADAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
HALA DEMOKRATİK SİSTEMLERDEN BAHSEDİYORSUNUZ.YAHU KUR'AN ANAYASASI (ŞERİAT DEVLETİ) NE OLACAK?BU NİYE TEKLİF EDİLMİYOR?.YAZIKLAR OLSUN BU MÜSLÜMANLARA!

Yönetim sisteminden bahsediyoruz arkadaşım; hukuk sisteminden değil. Elbetteki ben de İslam şeriatının hükümleriyle hükmedilmesinden yanayım.

Alıntı:
Yalçın KARACA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Başkanlık sistemi içinde de parlamenter yapı vardır diye biliyorum Cihannur abi.
Sevgili Yalçın, başkanlık sisteminde de parlamento var; ama sistem parlamenter sistem değil. Sistemin adının başkanlık sistemi olması, o tür sistemlerde parlamentonun geri plânda kaldığı mânâsına gelmiyor. Mesela Amerika'daki başkanlık sistemini düşünelim. Amerika'daki başkanlık siteminde kongre çok güçlüdür. Başkan, kongreden onay almazsa bütçeyi yasalaştıramıyor bildiğim kadarıyla. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama sistem içindeki siyasi güç olarak Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sahip olduğu kadar güce sahip değildir.
Alt 05-03-2013, 00:57   #7
Kullanıcı Adı
MEÇHUL ADAM
Alıntı:
Cihannur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Yönetim sisteminden bahsediyoruz arkadaşım; hukuk sisteminden değil. Elbetteki ben de İslam şeriatının hükümleriyle hükmedilmesinden yanayım.

Sevgili Yalçın, başkanlık sisteminde de parlamento var; ama sistem parlamenter sistem değil. Sistemin adının başkanlık sistemi olması, o tür sistemlerde parlamentonun geri plânda kaldığı mânâsına gelmiyor. Mesela Amerika'daki başkanlık sistemini düşünelim. Amerika'daki başkanlık siteminde kongre çok güçlüdür. Başkan, kongreden onay almazsa bütçeyi yasalaştıramıyor bildiğim kadarıyla. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama sistem içindeki siyasi güç olarak Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sahip olduğu kadar güce sahip değildir.
Alıntı:
İslam'dan anlamadığınız belli ki hala günümüz rejimleri örnek almaya çalışıyorsunuz.İster hukuk olsun isterse yönetim şekli olsun Kur'an'a uymuyorsa o sistem tağuti sistemdir.
Alt 05-03-2013, 23:00   #8
Kullanıcı Adı
Cihannur
Alıntı:
MEÇHUL ADAM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İslam'dan anlamadığınız belli ki hala günümüz rejimleri örnek almaya çalışıyorsunuz.İster hukuk olsun isterse yönetim şekli olsun Kur'an'a uymuyorsa o sistem tağuti sistemdir.
Madem o kadar çok biliyorsunuz, öyleyse bana İslam'ın emrettiği yönetim modelini söyleyiniz. Eğer babadan oğula geçen sultanlık demezseniz ümmetin yüzyıllar boyunca dalaletle yönetildiğini söylemiş olursunuz ki, İslam ümmeti; Emeviler olsun, Abbasiler olsun, Osmanlı Devleti olsun, günümüze kadar genellikle babadan oğula geçen sultanlıklarla yönetilmişlerdir.

Konu Cihannur tarafından (05-03-2013 Saat 23:09 ) değiştirilmiştir..
Alt 05-04-2013, 19:32   #9
Kullanıcı Adı
MEÇHUL ADAM
Alıntı:
Cihannur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Madem o kadar çok biliyorsunuz, öyleyse bana İslam'ın emrettiği yönetim modelini söyleyiniz. Eğer babadan oğula geçen sultanlık demezseniz ümmetin yüzyıllar boyunca dalaletle yönetildiğini söylemiş olursunuz ki, İslam ümmeti; Emeviler olsun, Abbasiler olsun, Osmanlı Devleti olsun, günümüze kadar genellikle babadan oğula geçen sultanlıklarla yönetilmişlerdir.
Hilafet makamı babadan oğula geçmez.O, cumhur ulemanın şurasında alınan karar ve biatla başa getirilir.Osmanlı Sultanları tarih boyunca Yavuz Sultan selimle birlikte arapların elinden hilafeti geri almıştır.Ancak onlar tarihte sultan, hünkar, devletli gibi vasıflarla anılırdı.

Kur'an şeriatına göre aynen dediğim gibi hilafet makamı babadan oğula geçmez.Osmanlı'da bu sadece sultanlığın babadan oğula geçmesi olmuştur.Lakin hilafet yine onlarda kalmıştır.Şimdi ki zamanımızda bunu uygulamak mümkün değildir.Asıl olan tüm İslam ülkeleri bir araya gelerek bir şura oluşturulup hilafet makamına en layık olan, iç ve dış siyaseti iyi bilen bir İslam alimini getirmek vacip olmuştur.Lakin şimdilik müslümanların birbirleriyle kavgalı olmasından ötürü bu bir türlü gerçekleşememektedir.İnşaallah bu da yakın yıllarda gerçekleşeceğine inanıyoruz.

Şeriat devletinin kurulmasına gelince, henüz bu ülkemizin insanları buna hazır değildir.En az 20 yıla ihtiyaç vardır.Temeller ona göre sağlam atılmalıdır.Öncelikle laik sistem tamamen ortadan kaldırılmalı daha sonra ekonomi son raddine kadar düzeltilmeli, aç arık kimse bırakılmamamalı ondan sonra anayasa sil baştan İslam'a göre değiştirilmelidir.Gerekirse bunları gerçekleştirmek için referanduma gidilmelidir.Yalnız, bu ülkeye şeriat getirilmeye çalışılsa da küffar ordusu ve siyonistler bundan rahatsız olacaktır.ÖNEMLİ OLAN,İSLAM ÜLKELERİYLE İŞBİRLİĞİ YAPIP ÖNÜMÜZ AÇILMALIDIR.AKSİ TAKDİRDE BÜTÜN BU ÇALIŞMALAR HEBA OLUP GİDER.BUNLAR ÇOK ZOR OLAN MESELELERDİR.

İslam'ın önerdiği yönetim modeli Kur'an şeriatıdır.4 ehli sünnet mezhebe göre, yerine göre kanun maddeleri bir bir anayasaya eklenmelidir.Maslahat-ı ameliyye ile bu pekiştirilmelidir
.Bunların gerçekleşmesi hayli zaman alacağını da unutulmamalıdır.

Konu MEÇHUL ADAM tarafından (05-04-2013 Saat 19:35 ) değiştirilmiştir..
Alt 05-10-2013, 12:20   #10
Kullanıcı Adı
Asi_isyankar
Demokratik bir başkanlık sistemini destekliyorum...
Asi_isyankar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)